loadingimg

Wczytuję dane...

Logowanie za pomocą kont zewnętrznych:

 • pl
 • en
 • de
 • cz
0 szt. / 
0.00 PLN
 • Szukaj
 • Listopad
 • Październik
 • Wrzesień
 • Sierpień
 • Lipiec
 • Czerwiec
 • Kwiecień
 • Marzec
Archiwum
 • 2017
 • 2016
Fototapety na różne sposoby
 • Najczęstszą formą wykorzystania fototapety w wystroju pomieszczeń jest jej wyklejenie na całej powierzchni ściany. Jest to powszechny sposób użycia tego dekoru i zwykle sprawdza się w aranżacji wnętrz. Warto jednak poznać inne, nietypowe sposoby wykorzystania fototapety w wystroju pomieszczeń.

  Uniwersalny charakter fototapet daje nieograniczone możliwości dekoratorskie, a odejście od utartych schematów w aranżacji przestrzeni pozwoli osiągnąć na prawdę niesamowite efekty aranżacyjne.

   

  Fototapeta na pierwszym planie.

   

  Mając do zagospodarowania ścianę pomieszczenia warto zastanowić się nad wykorzystaniem fototapety jako głównego motywu dekoracyjnego. Ten rodzaj dekoracji doskonale wygląda w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Odpowiednio dobrany wzór tapety sprawia, że jest ona doskonałą dekoracją przestronnego salonu, pokoju nastolatka jak również kuchni i łazienki. Wyklejenie fototapety na całej powierzchni ściany to sprawdzony sposób wystroju wnętrz. Wzór fototapety stanowi wtedy najsilniejszy akcent dekoracyjny pomieszczenia, a pozostałe elementy uzupełniając dekoracje ścienną tworzą spójny design wnętrza. Pozostaje wybrać odpowiedni motyw, który chcemy wyeksponować na ścianie. Różnorodność inspirujących wzorów fototapet oraz możliwość stworzenia unikatowej dekoracji na indywidualne zamówienie pozwala dobrać dekor odpowiedni do każdego pomieszczenia.

    

     Fototapeta do salonu Widok z Mostu Brooklińskiego     Fototapeta z papugą

   

  Decydując się na fototapetę będącą głównym akcentem w pomieszczeniu należy zastanowić się nad doborem wzoru odpowiedniego dla danego pomieszczenia. Uwzględnić należy przeznaczenie wnętrza oraz wyposażenie w meble i dodatki dekoracyjne. Jednak wzór fototapety powinniśmy dobierać głównie pod kątem własnych upodobań, tak aby przebywanie w pomieszczeniu sprawiało przyjemność domownikom. Wyklejenie fototapety na dużej powierzchni ściany daje mocny akcent dekoracyjny. Designerskie wzornictwo przedstawiające najróżniejsze motywy pozwala twożyć na prawdę niesamowite aranżacje.

   

  Fototapeta w dodatku.

   

  Warto eksperymentować lub inspirować się rozwiązaniami sprawdzonymi przez innych. Nieszablonowym i oryginalnym wykorzystaniem fototapety jest zastosowanie jej jako dodatku do całości wystroju pomieszczenia lub akcentu uzupełniającego całą aranżację wnętrza. Ozdobienie fragmentu ściany lub wybranego elementu architektury wnętrza dopasowaną fototapetą pozwala podkreślić i uzupełnić wystrój wymarzonego wnętrza. Należy pamietać, że obecnie fototapety produkowane są w różnych rozmiarach, a indywidualny projekt pozwala dopasować zarówno wzór jak i rozmiar dekoru do każdego pomieszczenia. 

    

         Fototapeta do salonu Kwiat w płomieniach

   

  Podziel wzór.

   

  Co raz częściej spotyka się rozwiązania dekoracyjne wykorzystujące fototapety, których wzór został podzielony, a jego fragmenty rozdzielone na przykład białymi pasami. Takie rozwiązani idealnie sprawdza się w pomieszczeniach gdzie znajdują się filary lub inne elementy architektury wnętrza. Podzielenie wzoru fototapety pozwala stworzyć wyjątkowy design pomieszczenia. Warto pamietać, że indywidualne podejście do każdej stylizacji może przynieść pomysły na własny projekt. Inspirując się dostępnymi projektami moża stwożyć niepowtarzalny, autorski design swoich wnętrz.

   

  fototapeta podzielona 

   

  Fototapeta w narożniku.

   

  Ciekawym rozwiązaniem dekoracyjnym jest wyklejenie fototapety w narożniku pomieszczenia. W takim przypadku szczególnie ważny jest dobór odpowiedniego motywu fototapety. Instalacja fototapety na dwóch prostopadłych śćianach pomieszczenia pozwala stworzyć wrażenie trójwymiarowej głębi wzoru. W ten sposób można zagospodarować często problemowe kąty pomieszczeń.

   

  fototapeta w narożniku

   

  Fototapeta na poddaszu.

   

  Poddasze to pomieszczenie, którego wystrój często bywa problemowy. Fototapeta to dekor, który dzięki różnorodności wzorów można dopasować do najbardziej nietypowych ścian skońych lub ściętych przez powierzchnię dachu.

   

  fototapeta na poddasz

    

  Inspiracji do wystroju swoich wnętrz z wykorzystaniem fototapet szukaj na naszym kanale na youtube.

   

  Czytaj też:

   

      fototapeta do łazienki    fototapeta do kuchni

                             Fototapeta w łazience.                                                             Fototapeta w kuchni.

  - Fototapety w kawiaty, motywy roślinne na fototapetach.

  - Fototapety w stylu street art i graffiti

  - Fototapety z mapami

   

  kanał decor na youtube

  Subskybuj nasz kanał w serwisie youtube.com i oglądaj inspirujące wideo z naszymi produktami

2017-11-21 18:00:00