Opinie o Nas
Blog kategorie
Blog chmura tagów
Top fototapety
Fototapety Street art 0

Fototapety street art i graffiti

 

Street art czyli sztuka środowisk miejskich. Uliczni artyści odzyskują popularność również w wystroju wnętrz. Uniwersalny charakter miejskiej twórczości oraz przekaz jaki ze sobą niesie sprawiają, że street art co raz częściej spotykany jest w aranżacjach pomieszczeń. Fototapety i dekoracje przedstawiające Stret art i graffiti to doskonały pomysł na aranżację pokoju nastolatka, wystrój nowoczesnego salonu jak również odważny pomysł na design sklepów i lokali.

Wzory street art i graffiti

Motywy dekoracyjne inspirowane street art 'em tworzą wyjątkowy klimat pomieszczeń. Wzory fototapet oparte na motywach takich artystów jak Banksy to dobra podstawa do dekorowania pomieszczeń przeznaczonych nie tylko dla młodzieży. Motywy sztuki ulicznej tworzą wyjątkowy design pomieszczeń mieszkalnych np. nowoczesnego salonuStreet art sprawdza się również jako pomysł na dekor pomieszczeń handlowych i usługowychStreet art czyli Sztuka ulicy do niedawna utożsamiana z dewastacją i wandalizmem zyskuje należne jej miejsce wśród pozostałych dziedzin artyzmu. Obecnie Strett art to nie tylko graffiti samozwańczych, dzielnicowych artystów. Strett art to co raz częściej dzieła wielkomiejsciej sztuki ulicznej niosące głęboki przekaz i budzące zachwyt odbiorców. Sztuka uliczna rozpowrzechniła się w latach 60 i 70 XX wieku w środowiskach wielkomiejskich. Początkowo skupiała się na tagowaniu czyli tworzeniu podpisów w formie graffiti malowanego na murach, chodnikach i obiektach publicznych. Z biegiem czasu Strett art rozwinął się, a dziś za sprawą wielu; często anonimowych artystów takich jak Banksy jest dziedziną sztuki pożądaną i budzącą zachwyt wielu odbiorców. 

 

fototapeta street art   fototapeta graffiti

fototapeta street art-Dreams Cancelled (Banksy)     Fototapeta - Hollywood, Miami, Los Angeles...     Fototapeta - Oblicze miasta

 sklep   Zobacz w sklepie: Fototapety street art i graffiti

 

Fototapety street art - dekoracje z przekazem

Współczesny Street art to twórczość niosąca przekaz. Oprócz niewątpliwych walorów artystycznych i dekoratorskich w sztuce ulicznej należy doszukiwać się treści poruszających istotne dla autora problemy. Forma w jakiej street art istnieje w przestrzeni publicznej sprawia, że zwykle jest to czytelny i jasny dla odbiorcy manifest dotyczący najróżniejszych sfer życia społecznego. Twórcy street artu dzięki swoim dziełom docierają do odbiorców żyjących i funkcjonujących na codzień w ulicznej galerii sztuki. Tu również należy wspomnieć kultowe już obrazy, które tworzy nowojorski Banksy i inni anonimowi artyści. Fototapety i dekoracje ścienne inspirowane tymi pracami pozwalają stworzyć niesamowite aranżacje, które poza funkcją dekoracyjną skłonią do refleksji nad podjętym problemem.

 

 

Banksy i moda na street art

Street art jako dziedzina sztuki wizualnej przeżywa swojego rodzaju renesans. Przyczyną rosnącej popularności dekoracji nawiązujacych do sztuki ulicznej z pewnością jest popularność samych jej twórców. Jednym z czołowych artystów street art jest nowojorski Banksy. Ten anonimowy twórca dzięki swojej tajemniczości oraz wyrazistości przyczynił się do swojego rodzaju mody na twórczość do nie dawna jeszcze zwalczaną. 

 

fototapeta street art     Fototapeta - Superbohater

 

Fototapeta street art w pokoju nastolatka

Wystrój pokoju dorastających dzieci wymaga kompromisów. Zazwyczaj buntownicza natura młodzieży ściera się z wyważonym podejściem rodzica. Nie inaczej bywa w kwestii aranżacji pokoju dorastających młodych ludzi. Doskonałą formą dekoracji, która trafi w gusta każdego nastolatka są fototapety i dekoracje w stylu street art i graffiti. Street art łączy w sobie buntowniczą naturę ulicznych twórców z przesłaniem wielkomiejskiej sztuki. Odpowiednio dobrany wzór fototapety pozwoli stworzyć wyjątkowe aranżacje pokoju młodzieżowego. A popularność takich twórców jak Banksy z pewnością sprawi, że pokój nastolatka będzie cool.

 

Fototapeta - Art crime     Fototapeta - Graffiti monster     Fototapeta - Inner city life

 

Fototapeta street art w salonie i gabinecie

Street art i graffiti to style kojarzone z twórczością wielkomiejską kierowaną głównie do młodzieży jednak sztuka ta zyskuje co raz większe zainteresowanie w innych grupach odbiorców. Ze względu na swoje uniwersalne przesłanie street art pojawia się co raz częściej jako dekoracja gabinetów, biur czy też nowoczesnych salonów. Dzięki twórczości takich artystów jak Banksy street art przestał być postrzegany jako huligańskie dewastacje a wręcz przeciwnie, zaczyna pojawiać się we wnętrzach oficjalnych i eleganckich.

 

Fototapeta - Street art graffiti   Fototapeta - Niewidzialna ręka rewolucji

Obrazy i dodatki street art

Doskonałym uzupełnieniem wystroju wnętrza w stylu street art są obrazy i dodatki inspirowane tą sztuką. Świetnie też wyglądają jako dodatek dekoracyjny w klasycznych aranżacjach wnętrz.

 

obraz street art

Obraz - Maid in London by Banksy     Obraz - Strefa graffiti (Banksy)

 

 sklep   Zobacz w sklepie: Obrazy street art i graffiti

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
"
Sklep internetowy Shoper.pl