Opinie o Nas
Blog kategorie
Blog chmura tagów
Top fototapety
Fototapety z teksturą 0

Fototapeta z teksturą

 

Fototapety to dekoracje, które doskonale imitują tekstury dekoracyjne takie jak drewno, kamień, cegłę a nawet skórę. Nowoczesne wzornictwo oraz wysokiej jakości materiały i druk jakości HD pozwalają osiągnąć realistyczne efekty, dzięki którym fototapety bardzo efektownie imitują nawet najbardziej złożone tła i desenie. Projektanci nowoczesnych fototapet tworzą wzory, które dzięki wykorzystaniu perspektywy oraz efektów graficznych do złudzenia przypominają naturalny materiał.

 

Fototapeta Stone stylish design     Fototapeta - Stara sosna

 

Wyjątkowe tekstury fototapet

Współczesne fototapety flizelinowe pozwalają na tworzenie wyjątkowych efektów dekoracyjnych. Zastosowanie fototapety imitującej swoim wzorem tekstury różnych materiałów pozwala odmienić każde wnętrze i nadać mu wyjątkowego charakteru. Najczęściej spotykane tła na wzorach fototapet i jednocześnie najbardziej popularne w aranżacjach wnętrz to motywy nawiązujące do tekstury cegły i materiałów budowlanych takich jak stary tynk, beton architektoniczny i wszystkiego rodzaju materiały nadające wnętrzu industrialny styl. 

 

Fototapeta - Stara kamienna ściana   Fototapeta - Szary imperator   Fototapeta - Kamienna ściana

 

sklep   Zobacz w sklepie: fototapety tła i tekstury

 

Innym materiałem, którego tekstura często wykorzystywana jest na fototapetach to drewno. Różnorodne wzory imitujące teksturę drewna pozwalają stworzyć wyjątkowe stylizacje pomieszczeń. Ciekawie wyglądają dekoracje ścienne wykorzystujące wzory drewnianych okładzin w połączeniu z dodatkowymi elementami dekoracyjnymi na przykład łącząc wzór surowego drewna z elementami roślinnymi. Możliwości tworzenia najróżniejszych wzorów fototapet sprawiają, że nowoczesne fototapety przedstawiające tekstury materiałów doskonale nadają się do wystroju pomieszczeń mocno stylizowanych. Wzór fototapety może nawiązywać do epoki kolonialnej lub mieć typowo industrialny, surowy charakter. Świetnie też sprawdzają się jako dekoracje podkreślające użytkowy charakter pomieszczenia lub jego części. Przykładem są fototapety z wzorem imitującym drewno kominkowe lub opalowe. Taka fototapeta to świetny sposób na optyczne wydzielenie strefy kominkowej w pomieszczeniu.

 

Fototapeta - Przy kominku     Fototapeta - Lite drewno

 

Warto podkreślić fakt, że nowoczesne fototapety to dekoracje, które pozwalają odwzorować w bardzo realistyczny sposób każdy materiał w różnych interpretacjach. Tekstura drewna zaprezentowana na wzorze fototapety może odwzorowywać surowe drewno wraz z widokiem słojów drzewa lub imitować powierzchnię desek oprawionych przez tartak. Nieograniczone możliwości kreowania wzorów pozwalają na stworzenie dekoracji z teksturą w różnych jej interpretacjach.

 

Tekstura fototapety - elegancka imitacja

Wysoka jakość współczesnych fototapet oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w druku wzoru sprawia, że fototapety imitujące tekstury materiałów wyglądają niezwykle realistycznie. Przedstawione motywy do złudzenia przypominają naturalne materiały, a ściana udekorowana fototapetą sprawia wrażenie jakby pokryta była prawdziwym materiałem. Wyjątkowy realizm wzoru osiąga się dzięki zastosowaniu wysokiej jakości druku HD oraz rozwiązaniom graficznym w projektowaniu fototapet. Wykorzystanie perspektywy oraz głębi pozwala osiągnąć wrażenie 3D dzięki czemu fototapety zyskują jeszcze większego wrażenia naturalności wzoru.

 

Fototapeta - Ciepłe popołudnie     Fototapeta - Dystyngowana elegancja

 

Ciekawym rozwiązanie aranżacyjnym są fototapety, które w swoim wzorze zawierają teksturę wybranego materiału połączoną z innymi elementami dekoracyjnymi. Szczególnie popularne są wzory wykorzystujące motywy kwiatowe i roślinne w designerski sposób połączone z tłem imitującym materiał na przykład drewno lub cegłę. Dzięki takim dekoracjom pomieszczenie zachowuje swój surowy charakter jednocześnie zyskując ciepły, przytulny wygląd. To rozwiązanie sprawdzi się w aranżacjach pomieszczeń mieszkalnych, których użytkownicy pragną nadać mu surowego, industrialnego wyglądu nie tracąc przy tym domowego klimatu.

 

Fototapety z teksturą 3D

Współczesne fototapety flizelinowe dzięki tak ogromnym możliwościom kreowania wzorów pozwalają tworzyć wyjątkowe efekty dekoracyjne. Projektanci fototapet wykorzystując perspektywę tworzą trójwymiarowe wzory do złudzenia przypominające materiały, które naśladują. Mozliwości kreowania dowolnego wzoru pozwalają projektantow tworzyć wzory imitujące nawet najbardziej złozone tekstury. Jednym z najbardziej oryginalnych wzorów wykorzystywanych na fototapetach jest wzór imitujący wodę. Realistyczne wrażenie powierzchni wody zarówno płynącej jak też w postaci kropel daje ciekawy efekt dekoracyjny. Zastosowanie fototapety imitującej wodę doskonale sprawdza się w wystroju łazienki.

 

Fototapeta - Krople wody na niebieskiej szybie     Fototapeta - Abstrakcyjna przestrzeń

 

Woda to nie jedyna tekstura 3D spotykana na fototapetach. Na uwagę zasługują abstrakcyjne wzory wykorzystujące efekt głębi, dzieki któremu fototapety nabierają realistycznego efektu przestrzennego. Fototapety 3D pozwalają na wyjątkowo realistyczne przedstawienie wszelkich tekstur, począwszy od tradycyjnych materiałow takich jak kamień, cegła czy drewno aż po wymyślne trójwymiarowe wzory oparte na abstrakcjach i kombinacjach imitacji róznych materiałów.

 

Fototapeta - Znaki czasu   Fototapeta - Betonowa nicość   Fototapeta - Letnia mżawka

 

Fototapety z teksturą, baw się przestrzenią

Fototapety z teksturami różnych materiałow i tworzyw to doskonały sposób na wizualne manipulowanie przestrzenią w pomieszczeniu. Za pomocą fototapety z teksturą można w designerski sposób wydzielić w pomieszczeniu strefy przeznaczone do różnego użytkowania. Ten sposób aranżacji przestrzeni świetnie sprawdza się w dużych, otwartych wnętrzach, ale również w nie wielkich pomieszczeniach z aneksami.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
"
Sklep internetowy Shoper.pl