Czym powinien charakteryzować się dobry kantor kryptowalut?

Czym powinien charakteryzować się dobry kantor kryptowalut?

Giełda Bitcoin

Zarówno kantor bitcoin i innych wirtualnych monet, jak i giełda kryptowalut to miejsca cieszące się coraz większą popularnością. I trudno się temu dziwić, gdyż kryptowaluty w wielu przypadkach dają szansę na osiągnięcie realnego i całkiem sporego zysku. Jednak aby jego osiągniecie było możliwe, to wybrany kantor (podobnie jak giełda btc) powinien charakteryzować się kilkoma podstawowymi cechami. 

Najważniejsze to kwestie finansowe

Jedną z podstawowych cech, jaką powinien charakteryzować się dobry kantor btc i innych kyptowalut jest odpowiednio wysoki kurs bitcoin i stosunkowo małe prowizje oraz opłaty dodatkowe. Dlaczego? Otóż to właśnie od kursu bitcoina i innych wirtualnych monet jest uzależniony nasz przychód – im ten kurs jest wyższy, tym również nasz zysk będzie odpowiednio wyższy.

Na drugim biegunie są wszelkie opłaty i prowizje, które powinny być jak najniższe. W tym przypadku należy bardzo dokładnie czytać wszelkie zapisy regulaminu, bo może okazać się wysoki kurs jest jednoznaczny z bardzo wysoki prowizjami, jakie są pobierane przez dany kantor.

Bezpieczeństwo transakcji i użytkowników

Innym kryterium przy wyborze odpowiedniego kantoru bitcoin i innych kryptowalut jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Z jednej strony kantor powinien zadbać o bezpieczeństwo samych transakcji (na przykład poprzez dwupoziomowe uwierzytelnianie i odpowiednią ochronę zgromadzonych środków), a z drugiej – o bezpieczeństwo użytkowników (ich dane powinny być ściśle chronione i wykorzystywane w zgodzie z zasadami RODO).

Dostępność różnorodnych kryptowalut

Wysoki kurs oraz niskie opłaty i prowizje to ważne, ale nie jedyne cechy, jakimi powinien wyróżniać się dobry kantor bitcoin. Dodatkowo takie miejsce powinno zapewniać dostęp do różnorodnych kryptowalut (a nie tylko tych najpopularniejszych, takich jak bitcoin, litecoin czy monero). Na mniej popularnych monetach także można zarobić całkiem niemałe pieniądze.

Oprócz wszystkich wymienionych cech warto też zwrócić uwagę na jakość obsługi klienta, która także wyznacza to, czy dany kantor bitcoin i innych wirtualnych monet można uznać za dobry. Jednym z miejsc godnych polecenia jest strona na której można dokonywać różnorodnych transakcji.