Czym są kryptowaluty i jakie jest ich pochodzenie?

Czym są kryptowaluty i jakie jest ich pochodzenie?

Zakup kryptowalut

Pojęcie kryptowaluty pojawia się w mediach od pewnego czasu dość regularnie. Tym mającym cyfrową postać walutom wiele miejsca poświęcają nawet prasowe tytuły, które specjalizują się w tematyce gospodarczej. Warto więc wiedzieć, co to jest bitcoin.

Pierwsza cyfrowa waluta

Aby wyjaśnić, co to jest bitcoin, trzeba cofnąć się do roku 2009, gdy po raz pierwszy można było o tej walucie usłyszeć. Bitcoin nie ma fizycznej postaci, nie zobaczmy go i nie dotkniemy. Za jego twórcę uznany został Satoshi Nakamoto, ale nie ma nawet pewności, że taka osoba rzeczywiście istnieje.

Nazwa pierwszej cyfrowej waluty nawiązuje do sieci peer-to-peer. Wydobywanie bitcoinów odbywa się na kryptografii i prawach matematyki. W 2011 roku zaczęła działać pierwsza giełda bitcoin. Giełda bitcoin jest jednym z miejsc, w których może odbywać się handel kryptowalutami. Obecnie funkcjonuje nie tylko giełda bitcoin, ale także kantor bitcoin. Giełdę kryptowalut mogą odwiedzić wszystkie osoby, które chcą nie tylko wymieniać kryptowaluty, ale też poznać kurs bitcoin.

Co wpływa na wartość bitcoina?

Kurs bitcoin zależy od wielu czynników. Wartość btc czy innej kryptowaluty zależy tylko i wyłącznie od ludzi. Dzieje się tak dlatego, że każdy btc składa się z indywidualnego kodu.

Im więcej więc osób zainteresowanych jest tą walutą, tym kurs bitcoin będzie wyższy. Kryptowaluty cieszą się rosnącą popularnością. Jest ich coraz więcej, ale wciąż tą najbardziej popularną jest bitcoin. Jak ciekawostkę warto dodać, że istnieje także polska kryptowaluta o nazwie polcoin.