Co warto wiedzieć o bitcoinach i innych kryptowalutach

Co warto wiedzieć o bitcoinach i innych kryptowalutach

Zakup kryptowalut

Co to jest bitcoin – pytanie to pojawia się wyjątkowo często. Postaramy się więc na nie odpowiedzieć.

Waluta, która ma tylko postać elektroniczną

Tak można w skrócie odpowiedzieć na pytanie co to jest bitcoin. Kryptowaluty działają w sieci od 2009 roku. Bitcoin jest pierwszą, najbardziej znaną z nich. W odróżnieniu od tradycyjnych, świetnie nam znanych walut, bitcoin i inne kryptowaluty nie mają realnej, fizycznej postaci. Są ciągiem znaków wygenerowanych przez Internautów w oparciu o prawa matematyki i kryptografię. Kryptowaluty mogą działać w oparciu o rozproszony system księgowania. Kontroli nad bitcoinem i innym kryptowalutami nie sprawują żadne banki ani rządy żadnego z państw.

Czym są bitcoiny i gdzie można je nabyć?

Osoby, które są zainteresowane posiadaniem kryptowalut mogą je zdobyć w dowolnej chwili i to bez żadnych problemów. Potrzebują tylko dostępu do Internetu. Handel elektronicznymi walutami umożliwia między innymi giełda bitcoin.

Giełda bitcoin jest dostępna dla wszystkich chętnych, działa podobnie do tradycyjnej giełdy papierów wartościowych. Giełda bitcoin jest też miejscem, w którym można poznać kurs bitcoin. Co więcej, inwestorzy mogą dzisiaj grać na różnych parach BTC.

BTC może tworzyć parę na przykład z dolarem amerykańskim. Istnieje też możliwość tworzenia par, w których jedna strona to BTC, a druga to przykładowa litecoin. Kiedy dowiesz się co to jest bitcoin, możes zacząć na tym zarabiać. Podaż bitcoinów została zaplanowana na dwadzieścia jeden milionów sztuk. Co ważne, istniejące giełdy kryptowalut umożliwiają nabycie bitcoinów i innych walut za tradycyjne pieniądze.