Skąd pochodzą i czym są kryptowaluty?

Skąd pochodzą i czym są kryptowaluty?

Zakup kryptowalut

W XXI wieku dostępne są już nie tylko tradycyjne środki płatnicze. Już od kilku lat w sieci funkcjonują kryptowaluty. Czym one są? Skąd można je zdobyć?

Jakie jest pochodzenie kryptowalut?

Kryptowaluty to elektroniczny, innowacyjny środek płatniczy, który nie ma realnej postaci. Kryptowaluty nie są zależne od żadnego rządu, banku czy jakiejkolwiek innej instytucji finansowej. Pierwszą wirtualną walutą jest bitcoin. Co to jest bitcoin? Generuje go komputer wykorzystując moc obliczeniową.

Teoretycznie może to zrobić każdy, ale w rzeczywistości potrzebne są komputery, które są bardzo, bardzo wydajne. Kurs bitcoin zależy od kilku czynników. Na kurs bitcon wpływa między innymi jego popularność. Kurs bitcoin mniej jest zależny od trudności związanych z jego wydobyciem. Kupno i sprzedaż kryptowalut umożliwia między innymi giełda bitcoin.

Jak ona działa?

Giełda bitcoin działa podobnie do klasycznej giełdy papierów wartościowych z tym, że transakcje odbywają się w Internecie. Co ważne, giełda bitcoin umożliwia zakup lub wymianę BTC za inne kryptowaluty, ale też za tradycyjne waluty. BTC został stworzony w 2009 roku, a już dwa lata później funkcjonowała pierwsza giełda bitcoin. Dzisiaj jest ich znacznie więcej. Co więcej, płatności bitcoinem i innymi kryptowalutami akceptuje coraz więcej internetowych sklepów.

BTC czyli bitcoin to najstarsza kryptowaluta. Istnieje dzięki kryptografii, prawom matematyki i sieci wymiany peer-to-peer. Pierwszą kryptowalutę stworzył podobno Satoshi Nakamoto. Cyfrowe monety są akceptowane w wielu krajach.