Kilka informacji o kryptowalutach i sposobach ich nabycia

Kilka informacji o kryptowalutach i sposobach ich nabycia

Zakup kryptowalut

Pierwszą kryptowalutą jest bitcoin. Ta wirtualna waluta została stworzona w 2009 roku. Nazwano ją bitcoin. Obecnie bitcoin jest tylko jedną z kryptowalut.

Możliwości wykorzystania kryptowalut

Kryptowaluty mogą być wykorzystywane do dokonywania płatności za towary i usługi. Sklepów i punktów usługowych, które akceptują kryptowaluty jest coraz więcej na całym świecie. Także w Polsce w wielu miejscach można płacić kryptowalutami. Bardzo szybko na rynku pojawiły się kantory kryptowalut.

Kantor bitcoin prowadzi działalność głównie online. Dzięki temu kantor kryptowalut jest dostępny także dla osób, które w żadne inny sposób nie mogą wejść w posiadanie wybranej przez siebie kryptowaluty. Kantor bitcoin można polecić szczególnie osobom, które nie wiedzą jak kupić bitcoin za pln. Transakcje w kantorze przebiegają bardzo szybko, są przy tym bezpieczne. Co ważne, kantor bitcoin z reguły ma bardzo korzystny kurs bitcoin.

Czy kupowanie kryptowalut się opłaca?

Kurs bitcoin nie zawsze jest oczywiście wyjątkowo korzystny dla osób, które zainteresowane są zakupem kryptowalut. Innym rozwiązaniem jest więc giełda krypytowalut, na której kurs bitcoin może być korzystniejszy niż w kantorze. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, gdzie i jak kupić bitcoin za pln zawsze warto porównać kurs bitcoin w kilku kantorach kryptowalut oraz na giełdzie. Wszystkie transakcje zarówno te w kantorze kryptowalut jak i na giełdzie są całkowicie bezpieczne. Co więcej, transakcje odbywające się w kantorze są anonimowe.